انتخاب یک سینک مناسب و در عین‌حال شیک، اهمیت زیادی دارد. می‌خواهیم از نکات مهمِ خرید سینک برایتان بگوییم.

انواع سینک های آشپزخانه

سینک از لحاظ جنس به چند دسته تقسیم می شود :

1) سینک گرانیتی : این مدل محصول از سنگ گرانیت، رزین و سایر مواد ساخته شده است و میتواند در انواع مدل ها و رنگ های مختلف موجود باشد. همچنین احتمال دارد ایرادهایی اعم از شکسته شدن ، ترک برداشتن ، عرق کردن زیر لگن ها و نشان دادن لکه آب در مدل های بی کیفیت داشته باشد. خرید تولیدات با کیفیت و برندهای معتبر این محصول برای آن دسته از مشتریانی که قصد استفاده از سنگ های رنگی دارند توصیه میشود.

2) سینک شیشه ای : سینک های شیشه ای چند سالی است که در کشور رونق پیدا کرده است اما بدلیل نشان دادن لکه آب و خط و خش بسیار زیاد و همچنین احتمال شکستگی ، خرید این محصول زیاد توصیه نمی شود. اما برای افرادی که تمایل به خرید سینک شیشه ای دارند ، چندین مدل از این سینک ها در سایت موجود است.

3) سینک روکار : این مدل محصول دارای چارچوب است و صفحه کابینت جلو و پشت این سینک قرار نمی گیرد و خود سینک در کنار دیوار نصب میشود و کسانی که نسبت به خراب شدن چوب پشت سینک حساسیت دارند ، اغلب این مدل سینک را انتخاب می کنند.

4) سینک توکار : برای نصب این مدل سینک ها صفحه کابینت برش داده میشود و سینک از بالا بر روی چوب یا سنگ نصب می گردد.

5) لگن ظرفشویی زیر کار : این محصول اصولاً برای آشپزخانه هایی که از صفحه های کورین استفاده کرده اند ، نصب می گردد.

6) سینک فانتزی : به سینک هایی گفته میشود که دارای عمق لگن بیشتری هستند و معمولا جنس استیل آنها خالص تر و براق تر از سینک های نیمه فانتزی است.

7) سینک نیمه فانتزی : به سینک هایی گفته میشود که دارای عمق لگن کمتری هستند و معمولا جنس استیل آنها نسبت به سینک های فانتزی از خالصی و براقی کمتری برخوردار است.

نکات مهم درمورد سینک ها:

عمق لگن : سینک های ظرفشویی دارای عمق لگن های متفاوتی هستند.عمق های رایج 14 ، 18 ، 20 و 22 سانتی متر می باشند . که هر چه عمق لگن بیشتر باشد ، پرتاب آب کمتر خواهد بود.

ضخامت ورق : ضخامت ورق های موجود عبارتند از : 0/4 , 0/5 , 0/6 , 0/7 , 0/8 میلیمتر و بیشتر می باشند که هرچه ضخامت سینک بیشتر باشد معمولا از کیفیت بالاتری برخوردار است.

نوع ورق : استیل ساده یا آجدار ؟ برای خرید سینک سعی کنید تا حد ممکن استیل آجدار خریداری نکنید ، چرا که برای تمیز کردن آن دچار مشکل خواهید شد.

تمیز کردن سینک :​ برای تمیز کردن سینک استیل به هیچ عنوان از مواد اسیدی ، جوهر نمک ، وایتکس و … استفاده نکنید . بهترین ماده برای تمیز کردن سینک مایع ظرفشویی ، مخلوط سرکه و آب و پلیش های سینک مثل سیف می باشد.

در این سایت سعی کرده ایم شناخته شده ترین برند های سینک ، هود ، اجاق گاز و فر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مجموعه سینک های آشپزخانه هودستان